Yurda dönen Filenin Sultanları bu sefer business class uçtu! 'Artık madalyanın rengini konuşuyoruz!'

Türkiye'nin Milli Kadın Voleybol Takımı, Tokyo'da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde büyük bir zafer elde ederek Olimpiyat vizesini kaptı. Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleşen bu önemli etkinlikte B Grubu'nda üstün bir performans sergileyen Filenin Sultanları, 7 galibiyetle 7 maçı da kazanarak Paris Olimpiyatları'na katılma hakkını kazandı.

Eylül 26, 2023 - 15:23
Kasım 1, 2023 - 22:05
 0  28
Yurda dönen Filenin Sultanları bu sefer business class uçtu! 'Artık madalyanın rengini konuşuyoruz!'

Türkiye'nin Milli Kadın Voleybol Takımı, Tokyo'da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde büyük bir zafer elde ederek Olimpiyat vizesini kaptı. Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleşen bu önemli etkinlikte B Grubu'nda üstün bir performans sergileyen Filenin Sultanları, 7 galibiyetle 7 maçı da kazanarak Paris Olimpiyatları'na katılma hakkını kazandı.

Milli kadın voleybolcular, İstanbul Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı. İstanbul'a THY'nin tarifeli seferiyle dönen takım, business class'ta yolculuk etti ve İstanbul Havalimanı VIP Terminali'nde minik voleybolcular, taraftarlar ve Arnavutköy Belediyesi temsilcileri tarafından Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılandı.

İstanbul Valisi Davut Gül, havaalanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Milli Kadın Voleybol Takımı'nın bu büyük başarısıyla ülkece mutlu olduklarını ifade ederek, "Filenin Sultanları'nı hep birlikte karşıladık. Başkanımıza, hocalarımıza ve oyuncularımıza, bize bu gururu yaşattıkları için tek tek teşekkür ediyoruz. İyi ki bizimle birlikte bu gururu yaşadılar." dedi.

Şimdi hedefimiz, olimpiyat madalyası kazanmak

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, bu zaferde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Filenin Sultanları, belki de dünyada eşi benzeri olmayan bir şekilde 1 yılda 3 şampiyonluk elde etti. Bu, büyük bir gurur kaynağı. Uzun ve zorlu bir maratondu. 4 ay boyunca evlerinden ve memleketlerinden uzakta, yılmadan mücadele ettiler ve bizim için gurur kaynağı oldular. Şimdi hedefimiz, olimpiyat madalyası kazanmak. Türk sporunda bir ilki başaracağımıza inanıyoruz, bu konuda güçlüyüz." şeklinde değerlendirmede bulundu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli de büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirterek, "Bu yazı çok iyi geçirdik. Hedefimize ulaştık. Bu oyuncularla ve ekip ile gurur duyuyorum. Şimdi çok yorgunuz ve dinlenmeye çok az zamanımız var. Elde ettiğimiz başarıdan dolayı gerçekten gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, Tokyo'da gerçekleşen 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri zaferinin ardından büyük bir heyecanla bir araya geldi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Hedeflerimize ulaşmış durumdayız

Eda Erdem Dündar, bu yazın üçüncü ve en önemli turnuvası olan Olimpiyat Elemeleri'nden sonra tekrar bir araya geldiklerini ifade ederek, "Hedeflerimize ulaşmış durumdayız ve bundan dolayı çok mutlu, huzurluyuz. Ülke olarak hepimizin onur duyduğu başarılar yakaladık. Takım arkadaşlarıma, teknik ekibe ve federasyonumuza çok teşekkür ediyorum. Her bir birey bu yazı unutulmaz kıldı. Bundan sonra hedeflerimizi daha yukarı çıkartıyoruz. Artık hedefimiz çok daha yüksek. Artık madalyanın rengi ne olacak, onu konuşuyoruz. Bu başarı; sıkı çalışma ve disiplin sayesinde gerçekleşti. Takım arkadaşlarımla beraber çalışmak benim için büyük bir keyifti." dedi.

Ayrıca, sıcak karşılama için teşekkür eden Eda Erdem Dündar, heykelinin yapılacak olmasından büyük bir gurur duyduğunu ifade ederek, "Kulübümüzün (Fenerbahçe) efsaneleri arasında anılmak benim için gurur kaynağı. Başkanımız (Ali Koç) konuşurken heyecanla ve mutlulukla dinledim. Kulübümüzün efsaneleri arasında yer almak paha biçilemez. Kendimi bu sayede ölümsüzleştirdim. Taraftarımıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Milli takım oyuncuları da bu büyük başarıya duydukları mutluluğu paylaştılar. Hande Baladın, "Bu yaz üçüncü kez şampiyon olduk. Yazın başından beri çok büyük emekler verdik. Bu takımla ve kendimle çok gurur duyuyorum. Herkese destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu takım her şeyin en iyisini hak ediyor." dedi.

Gizem Örge ise rüya gibi bir yaz geçirdiklerini belirterek, "Gerçekten çok gururluyuz. Milletler Ligi'ne başladığımızdan beri bu başarının sinyallerini veriyorduk. Halkımızın bize inandığı gibi üç kupayla ülkemize döndüğümüz için çok mutluyuz. Hedefimiz artık 2024 Paris Olimpiyatları." diye konuştu.

Aslı Kalaç, altın gibi bir yaz geçirdiklerini belirterek, "Bütün turnuvalardan kupayla ve altın madalyayla ayrıldık. Çok mutluyuz. Bizi destekleyen Türk halkına çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Libero Simge Aköz ise olimpiyatlardan altın madalyayla dönmek istediklerini vurgulayarak, "Alnımızın akıyla bitirdiğimiz bir sezon oldu. Daha güzel başarılara inşallah. Artık çıtayı çok yükselttik. Bence bunu da Türkiye'ye borçluyuz. Aldığımız o madalyalar her şeye değer. Çok büyük bir istikrar gerçekten." şeklinde duygularını paylaştı.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow