Türkiye, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri'nde Brezilya'yı 3-0 Mağlup Ederek İlk Sıraya Yükseldi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu'nda büyük bir zafer kazandı. Türkiye, Brezilya'yı 3-0 yenerek grupta liderliğe yükseldi ve olimpiyat yolunda büyük bir avantaj elde etti.

Eylül 22, 2023 - 14:10
 0  25
Türkiye, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri'nde Brezilya'yı 3-0 Mağlup Ederek İlk Sıraya Yükseldi

Paris, 22 Eylül 2023 - A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu'ndaki beşinci maçında Brezilya'yı 3-0 mağlup ederek büyük bir zafer kazandı. İşte mücadelenin ayrıntıları:

İlk Set: Milli Takım Üstün Başladı

Müsabaka, her iki ülkenin de karşılıklı sayılar alarak başladı ve ilk dakikalarda 7-7 eşitlikle geçildi. Setin ortalarında farkı 4 sayıya (12-16) çıkaran milli takım, üstün oyunuyla ilk seti 25-21 önde tamamladı.

İkinci Set: Heyecan Dolu Anlar

İkinci sette Brezilya iyi bir başlangıç yaptı ve oyunun başlarında 3 sayılık (4-1) fark yakaladı. Ancak milli takım, setin ortalarına doğru hücumda ve defansta etkili bir performans sergileyerek 14-14'te eşitliği yakaladı. Ebrar Karakurt'un servis turunda 3 sayılık seri yakalayan milli takım, 17-14 öne geçti. Son anlarda büyük bir mücadeleye sahne olan ikinci seti 29-27 önde bitirdi.

Üçüncü Set: Zaferi Taçlandırdılar

Üçüncü sete her iki ülke de hücumda ve defansta etkili bir başlangıç yaptı. Setin başları 10-10 eşitlikle geçilirken, milli takım 3 sayılık bir seri buldu ve 10-13 öne geçti. Setin ortalarında 6 sayılık (12-18) fark yakalayan milli takım, üçüncü seti 25-19 kazanarak maçı 3-0 tamamladı.

Olimpiyat Yolunda Büyük Avantaj

"Filenin Sultanları," oynadığı beş maçı da kazanarak olimpiyat yolunda büyük avantaj elde etti. Ay yıldızlılar, gruptaki altıncı maçlarını yarın TSİ 13.30'da ev sahibi Japonya'yla oynayacaklar.

Kota Kazanma Mücadelesi Devam Ediyor

Elemelerde gruplarında "ilk 2" sırada yer alan ülkeler, Paris Olimpiyat Oyunları'na kota kazanma hakkı elde edecekler. Olimpiyat elemeleri, Çin, Japonya ve Polonya'da 24 takımın katılımıyla gerçekleşiyor. İşte gruplar:

A Grubu (Çin): Çin, Kanada, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Hollanda, Sırbistan, Ukrayna

B Grubu (Japonya): Japonya, Türkiye, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin, Peru

C Grubu (Polonya): Polonya, Kolombiya, Almanya, İtalya, Güney Kore, Slovenya, Tayland, ABD.

Milli takımın bu zaferi, olimpiyat yolundaki umutları daha da artırdı ve tüm Türkiye'yi gururlandırdı.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow