Siirt'te Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası Heyecanı

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın ikinci ayağı, Siirt'te büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. İşte detaylar:

Eylül 26, 2023 - 18:35
 0  24
Siirt'te Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası Heyecanı
Yamaç Paraşütü

Yarışmanın Yapıldığı Konum

Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun 2023 faaliyet takviminde önemli bir yere sahip olan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın ikinci etabı, Siirt'in il merkezine bağlı Doluharman köyü Fisken Tepesi'nde düzenlendi. Bu özel etkinliğe Türkiye genelinden 33 farklı ilden 50 sporcu katıldı.

Yamaç Paraşütü Tutkusu

Yarışmanın amacı, yamaç paraşütü sporunu icra eden sporcuların belirlenen hedefe en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamaktı. Yükseklerden atlayan sporcular, kıyasıya bir rekabetin içine girdi.

Derece Alan İsimler

Yarışma sonucunda genel klasmanda Hamza Akkaya birinci, İbrahim Dinçer ikinci ve Abdulmenaf Nergiz üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde Elif Gülşad Keskin birinci, Naime Yürekli ikinci ve Selin Altun üçüncü sırayı aldı. Takımlar klasmanında ise Adana Havacılık Spor Kulübü birinci, Elazığ Sportif Havacılık Kulübü ikinci ve Çakırman Sportif Havacılık Kulübü üçüncü sırada yer aldı.

Siirt'e Hava Sporları Müjdesi

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, yarışma sonrası yaptığı açıklamada Siirt'te hava sporlarının geleceğine dikkat çekti. Yılmaz, "Siirt, artık hava sporlarının bir parçası olacak. Buradaki gençlerimizi geliştirmek için elimizden gelen desteği sağlayacağız." dedi.

Hedef Yarışması ve Milli Takım Seçimi

Bu yılki Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen hedef yarışması, toplam üç etaptan oluşuyor. İlk etap Burdur'da, ikinci etap Siirt'te gerçekleşti ve üçüncü etap Adana'da yapılacak. Bu etkinliklerin sonucunda milli takım seçimi yapılacak.

Ödüller Dağıtıldı

Yarışmada başarılı olan sporcular ödüllerini Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacak'ın elinden aldılar.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow