Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Emekli ve Asgari Ücretlimizi Enflasyona Ezdirmeyeceğiz Dedik ve Hamd Olsun Sözümüzü Tuttuk"

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, gelecek ay toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesinde yaptığı önemli açıklamalar haberimizin odak noktasını oluşturuyor. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Zirvesi'nden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kasım 10, 2023 - 11:04
 0  34
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Emekli ve Asgari Ücretlimizi Enflasyona Ezdirmeyeceğiz Dedik ve Hamd Olsun Sözümüzü Tuttuk"
Emekli ve Asgari Ücretli

Asgari ücret ve emekli maaşlarına yönelik beklentilere değinen Cumhurbaşkanı, enflasyonla mücadelede kaydedilen ilerlemelere vurgu yaparak emeklilerin enflasyona karşı duruşunu savundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun önümüzdeki ay toplanacak olması öncesinde, asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Zirvesi'ne katılmak üzere Özbekistan'a gittiği dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret ve emekli maaşlarına yönelik beklentilere cevap verdi. Konuşmasında, enflasyonla mücadelede önemli adımlar attıklarını belirten Erdoğan, emeklilerin enflasyona yenik düşmediğini vurgulayarak, bu konuda verdikleri öneme dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunu ile mücadelede kararlıyız. Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk. Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık.

'Emekli ve Asgari Ücretli Çalışanlarımızın Yanında Durduk'

Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik ve çok yakında uygulayacağız. Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık. Aldığımız tedbirlerle yapacağımız ödemelerle emekli ve çalışanlarımızın yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum."

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow