Toprak Razgatlıoğlu, İspanya Aragon Yarışlarında İkinci Sırayı Korumayı Başardı

Red Bull'un yıldız motosikletçisi Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası'nın İspanya, Aragon ayağında sergilediği muhteşem performansla ikinci sırayı korudu. Detaylar için haberimize göz atın.

Eylül 25, 2023 - 16:05
 0  27
Toprak Razgatlıoğlu, İspanya Aragon Yarışlarında İkinci Sırayı Korumayı Başardı
Toprak Razgatlıoğlu

Red Bull'un yıldız motosikletçisi Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası'nın 10. ayağının düzenlendiği İspanya, Aragon hafta sonunda ikinci yarışı ikinci sırada tamamladı. Ayrıca, Superpole yarışında da üçüncü sırayı elde ederek hafta sonunu üç podyumla tamamlamış oldu.

Toprak Razgatlıoğlu, Aragon Motorland pistindeki ilk yarışı ikinci sırada tamamladıktan sonra, superpole yarışında da üçüncü sırayı elde etmişti. Hafta sonunun final yarışına üçüncü sıradan başlayan Pata Yamaha Prometeon takımının başarılı pilotu, ilk virajda 4. sıraya geriledi. Ancak ikinci turda yerini tekrar kazanarak, yaklaşık 15 tur boyunca ikinci sıradaki Andrea Locatelli'yi yakından takip etti.

Yarışın bitimine 4 tur kala Locatelli'yi geçmeyi başaran Toprak, son bölümde yerini koruyarak yarışı ikinci sırada tamamladı. Bu zaferin sahibi ise Alvaro Bautista oldu.

Bu sonuçla birlikte Toprak Razgatlıoğlu, genel sıralamada 457 puanla ikinci sıradaki yerini korudu. Şampiyona lideri Alvaro Bautista ile arasındaki fark ise 47 puana düştü.

Dünya Superbike Şampiyonası'nda sezonun sona ermesine sadece iki yarış kaldı. Bir sonraki aşama, 29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Portekiz'de gerçekleşecek. Sezon ise 27-29 Ekim tarihlerinde İspanya'da düzenlenecek etapla son bulacak

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow