Real Madrid Şampiyon Oldu, Ancelotti Arda Güler'i Övdü!

Real Madrid, La Liga'da 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Teknik direktör Carlo Ancelotti, bu mutluluğu genç yıldız Arda Güler ile paylaştı.

Mayıs 5, 2024 - 13:49
 0  9
Real Madrid Şampiyon Oldu, Ancelotti Arda Güler'i Övdü!

Real Madrid, La Liga'da 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Teknik direktör Carlo Ancelotti, bu mutluluğu genç yıldız Arda Güler ile paylaştı.

Ancelotti, Arda Güler'in beklenen rolü üstlendiğini ve genç yaşına rağmen yeteneğini gösterdiğini söyledi. İtalyan teknik adam, "Arda Güler, olması gereken rolü üstlendi. Genç biri. Şu anda niteliklerini gösteriyor ve bunu çoktan başardı. Real Madrid benden kazanmamı istiyor, genç oyunculara süre vermemi değil." dedi.

Real Madrid, 34. haftada Cadiz'i 3-0 mağlup ederek puanını 87'ye çıkardı. Barcelona, Girona'ya 4-2 yenilince en yakın rakibi Girona ile arasındaki fark 13 puana yükseldi.

Bu sonuçla birlikte Real Madrid, lig bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi. Girona 74 puanla ikinci, Barcelona ise 73 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Ancelotti: "Aklımız Bayern Münih Maçında!"

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Cadiz'i 3-0 mağlup ederek La Liga'da şampiyonluklarını ilan etmelerinin ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ancelotti, "La Liga'da mükemmel bir sezon geçirdik. Çok az hata yaptık. Bu sınırlı bir mutluluk çünkü önümüzde çarşamba günü Bayern Münih ile çok önemli bir maç var. Hepimizin aklı yüzde 100 o maçta." dedi.

Arda Güler Hakkında:

Ancelotti, son zamanlarda sıkça ilk 11'de forma şansı verdiği milli futbolcu Arda Güler hakkında da konuştu. İtalyan teknik adam, "Arda Güler, olması gereken rolü üstlendi. Genç biri. Şu anda niteliklerini gösteriyor ve bunu çoktan başardı. Real Madrid benden kazanmamı istiyor, genç oyunculara süre vermemi değil. Başlamış olan bu geçişin yavaş yavaş gerçekleştiğini ve çok iyi gittiğini vurgulamamız gerekiyor. Gençler ilerleme kaydediyor, tecrübeliler ise harika bir seviyeyi koruyor." şeklinde konuştu.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow